سنگراخرالزمان ابهر
 
برای ظهور امام زمان دیگرگناه نکنیم-دلیل اصلی غیبت گناه ماست.
مهدویت امام زمان (عج)
ظهور نزدیک است برای فرج مولامون دیگرگناه نکنیمروایت های موجود درباره آخرالزمان و مرگ ملک عبدالله + اخبار+ شعر

روایت های موجود درباره آخرالزمان و مرگ عبدالله
«از ابوبصیر نقل شده است که گفت: خدمت امام صادق (ع) عرض کردم : ابو جعفر (امام باقر (ع)) می فرمود: قائم آل محمد (عج) 2 غیبت دارد که یکی طولانی تر از دیگری است. فرمود: آری. این امر تحقق نیابد مگر آنکه در خاندان فلان اختلاف به وجود آید و حلقه تنگ شود و سفیانی ظهور کند و بلا سخت گردد و مرگ و کشتار مردم را فرا گیرد و آنان به حرم خدا و پیامبرش پناهنده شوند. (١)

 ادامه دارد برو ادامه مطلب

روایت دیگری نیز با مضمون مشابه از امام رضا(ع) نقل شده است: «بزنطی از حضرت رضا (ع) روایت می کند که فرمود: از جمله نشانه های فرج، حادثه ای است که بین 2 حرم مکه و مدینه رخ دهد. پرسیدم آن حادثه چیست؟ فرمود: تعصب قبیله ای بین 2 حرم بوجود آید و فلانی از خاندان فلان، 15 رئیس قبیله را به قتل رساند. (٢)

در روایت های ذکر شده، ملاحظه فرمودید که از آخرین خاندان پادشاهی حجاز، با عنوان خاندان فلان یا آل فلان نامبرده شده است.

ذکر یک نکته بسیار مهم: بنا بر نظریات عالمان دین یکی از دلایلی که ائمه ی اطهار (ع) عبارت بنی فلان یا آل فلان را برای آخرین خاندان پادشاهی عربستان برگزیده اند و صریحاً به نام دقیق این خاندان اشاره نکرده اند، می تواند این مسئله باشد که ذکر نام صریح این خاندان، موجب می شده است تا
خاندان های پادشاهی که در عربستان حکومت کرده اند، هیچ کدام نام ذکر شده در روایات را بر خود ننهند؛ چرا که هیچ خاندانی قاعدتاً دوست نمی دارد که نامش، همنام آخرین خاندان پادشاهی حجاز در روایت های ذکر شده از معصومین (ع) باشد. زیرا درصورت همنام بودن نام این خاندان ها با آخرین
پادشاهی عربستان در روایات، موجب عکس العمل شیعیان اهل بیت (ع) می شده است.

در مورد آخرین خاندان پادشاهی حجاز، روایات ذکر شده از معصومین (ع)، تنها به ذکر عبارت بنی فلان اکتفا نکرده و مختصات دقیقتری از آخرین پادشاه مقتدر عربستان نیز ارایه کرده اند. به طوری که برخی از روایات، نام آخرین پادشاه عربستان را « عبدالله » عنوان کرده اند. روایت زیر از آن جمله است: «امام صادق (ع) فرمودند: هر کس مرگ عبدالله را برای من تضمین کند، من ظهور قائم را برای او تضمین می کنم. سپس فرمود: وقتی عبدالله بمیرد، مردم برای حکومت با کسی توافق نکنند و این اختلاف و درگیری به خواست خدا تا ظهور صاحب الامر (عجل الله) ادامه یابد. حکومت های چند ساله پایان یافته و تبدیل به حکومت چند ماهه و چند روزه شود. راوی می گوید: سئوال کردم: آیا این ماجرا به طول می انجامد؟ فرمود: هرگز.
اخبار منتشر شده :
 پایگاه خبری "رصد" مصر ساعاتی پیش با انتشار مطلبی، خبر مرگ ملک «عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود» پادشاه عربستان سعودی را اعلام کرد، اما دقایقی بعد به دلایل نامعلوم این خبر را فورا از صفحه خود حذف کرد. شاید فشارهای سیاسی وارد شده باعث حذف این خبر شد.

"رصد" در ادامه این مطلب که به نقل از یک منبع آگاه سعودی نزدیک به خاندان آل سعود آن را اعلام کرده، نوشت: ملک عبدالله نیمه شب گذشته از دنیا رفته و از همین رو صبح امروز خبری در رسانه های عرب زبان منتشر شد مبنی بر آماده باش ارتش سعودی برای مقابله با هرگونه حمله خارجی و یا اعتراضات داخلی.

این خبر تا به این لحظه از سوی هیچ منبع رسمی سعودی تأیید و یا تکذیب نشده است. به نظر می رسد سکوت حکومت سعودی برای آماده شدن زمینه جهت اعلام خبر مرگ ملک عبدالله است.

گفتنی است این خبر در حالی اعلام شده که حدود دو هفته پیش یعنی 27 خرداد ماه، شاهزاده «نایف بن عبدالعزیز آل سعود» ولیعهد سعودی از دنیا رفت. پس از مرگ وی شاهزاده «سلمان بن عبدالعزیز» ولیعهد سعودی شد.

اکنون به نظر می رسد شکاف و اختلاف میان شاهزادگان خاندان آل سعود برای جانشینی ملک عبدالله به شدت افزایش یابد. همچنین کارشناسان مسائل سیاسی عربستان پیش بینی کرده اند که پس از اعلام رسمی خبر مرگ پادشاه سعودی، دامنه اعتراضات ملت عربستان نسبت به وضعیت موجود در این کشور به شدت افزایش یابد.

قابل ذکر است سایت های دیگر عربی مانند "الإتجاه المعاکس"، "شام تایمز" و سایت "حزب التحریر مصر" نیز این خبر را منتشر کرده اند. 
 به نقل از خبرگزاری "براثا" نوشت: یک منبع مطلع از به کما رفتن ملک عبدالله شاه سعودی خبر داد اما پزشک آمریکایی مخصوص او ادعا کرد که وی دچار «مرگ مغزی» شده است.

منابع آگاه سعودی اعلام کردند که در پی وخیم شدن حال "ملک عبدالله" شاه سعودی، او به حالت کما رفته است.
 
بر اساس این گزارش، وی آخرین بار در مراسم تشییع شاهزاده "نایف" ولی‌عهدش دیده شده است. برغم آنکه بسیاری از منابع صحت این خبر را تایید می‌کنند اما بدلیل حساسیت این موضوع و نگرانی از پیامدهای آن، هیچ منبع رسمی سعودی، آن را اعلام نمی‌کند.
 
این درحالی است که دفتر شاه سعودی در روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای دستور آماده‌باش تمام نیروهای امنیتی را به بهانه مقابله با هرگونه حمله تروریستی و جنایتکارانه صادر و اعلام کرد که این حکم از سوی پادشاه، امضا شده است. همین امر شگفتی بسیاری از محافل رسمی سعودی و غیرسعودی را برانگیخت.
 
از سوی دیگر برخی از ناظران سیاسی در گفت‌وگو با "المستقبل‌ العراقی" اعلام کردند که دلیل این آماده باش، نزدیک بودن مرگ ملک عبدالله و نگرانی از به وجود آمدن تنش‌های شدید میان اعضای خاندان سلطنتی، بویژه پس از نارضایتی آنها از ولی‌عهدی شتاب‌زده شاهزاده "سلمان بن عبدالعزیز" بوده است. زیرا در چنین شرایطی امکان کودتا علیه سلمان نیز وجود دارد.
 
منابع مختلف دیگری از ریاض اعلام می‌کنند که خاندان سلطنتی عربستان در پی انتشار خبر مرگ پادشاه سعودی، تمام نیروهای امنیتی را در سراسر عربستان به حالت آماده‌باش در‌آورده‌اند.
 
از سوی دیگر شاهزاده "متعب بن عبدالله بن عبدالعزیز" پسر شاه سعودی در اولین واکنش اعلام کرد که پدرش زنده است و خبر مرگ او صحت ندارد و تنها دچار کسالت شده است. این امر باعث شد که برخی طرف‌ها در خاندان سلطنتی مرگ ملک عبدالله را اعلام کنند و حتی برخی دولت‌های بزرگ از جمله انگلیس و آمریکا برای ولی‌عهد عربستان پیام تسلیت نوشتند.
 
بر اساس این گزارش، وضعیت شاه سعودی هنوز مشخص نیست و درحال حاضر در بیمارستان نظامی ریاض بستری است.
 
پروفسور "ولیام رار" پزشک آمریکایی مخصوص ملک عبدالله در گزارش پزشکی خود که صبح دیروز نوشته است، ذکر کرد که عبدالله بن عبدالعزیز دچار مرگ مغزی شده است و مغز او دیگر به موج‌های صوتی و مغناطیسی واکنشی نشان نمی‌دهد.
 
روزجمعه، برخی رسانه‌ها خبر مرگ شاه سعودی را منتشر کردند اما خبرگزاری رسمی عربستان (واس) تلاش کرد تا با درج اخباری روتین، همه چیز را عادی جلوه دهد.

سلام بر مهدی فاطمه عج 
بار ها باخودم گفتم تنها راه حل رفع تمام مشکلات اعم از مشکلات اجتماعی سیاسی رفاهی وحتی مشکلاتی که خود برای خود می آفرینیم دعا برای فرج و رسیدن حضرت ولی عصر عج است حالا امروز از خود بپرسیم چقدر امادگی ظهور امام زمان عج را داریم و در کدام صف جای داریم وقتی نمانده فرج نزدیک است انشالله بخود بیاییم و کاری بکنیم که آرزوی خوبان در راه است

برای نابودی عربستان وخاندان ال سعود دعای سلامتی اقا امام زمان را بخوانید وبرای نابودی خاندان ال سعود دعا کنید
درج نام فراموش نشود


اللهم عجل لولیک الفرج
طبقه بندی: عربستان،  ملک عبدالله،  امام زمان روایتها،  عبدالله عربستان،  روایت های ظهور امام زمان(عج)، 
برچسب ها: عربستان، مرگ، عبدالله، ظهور، نشانه، روایت های ظهور،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 21 اردیبهشت 1394 توسط دلسوختگان غیبت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات