سنگراخرالزمان ابهر
 
برای ظهور امام زمان دیگرگناه نکنیم-دلیل اصلی غیبت گناه ماست.
مهدویت امام زمان (عج)

واضح آرشیو وب فارسی:فان پاتوق: خوشا آنان که الله یارشان بی
به حمد و قل هو الله کارشان بی
خوشا آنان که دایم در نمازند
بهشت جاودان بازارشان بی

واقعا خوشا به حال آنهایی که نماز گذار واقعی اند.به تعبیر قرآن نماز گذارانی که نمازشان باخاصیت است .خاصیت نماز این است که باعث سازندگی انسان شود.قرآن می فرماید: إِنَّ الصَّلاةَ تَنْهى‏ عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْكَرِ: البته نماز باز میدارد از فحشاء (كار ناشایسته و زشت) و منكر (كار ناپسند).چنانچه می بینید در این آیه دلالت روشنى است كه انجام نماز لطف پروردگار بر انسان است چه موجب میشود تا فعل زشت و معصیت كه نه عقل جایز میداند و نه شرع آن را اجازه میدهد، از انسان سر نزند. و انسانى كه نماز را با توجه بمعنى و خشوع قلب بخواند، جنبه سازندگیش آن چنان قوى است كه انسان را خودبخود از رذائل و گناهان باز میدارد. پس اگر از گناهان دورى كند، از سعادت بهره‏گیرى نموده و اگر انجام دهد دیگر خود نخواسته از آن بهره‏مند گردد.ارزش واقعی نماز چیست؟

اهمیت و فواید نماز :


نماز، کارخانه ی انسان سازی : ان الإنسان خلق هلوعا ، اذا مسه الشر جزوعا ، واذا مسه الخیر منوعا ،الا المصلین . انسان حریص و کم طاقت آفریده شد، هنگامی که بدی به او رسد بی تابی می کند و هنگامی که خوبی به او برسد مانع دیگران می شود ، مگر نمازگزار.ارزش واقعی نماز چیست؟ 

نماز سبب رستگاری : قد افلح من تزکی ، و ذکر اسم ربه فصلی . مسلما رستگار می شود کسی که خودرا تزکیه کند و نام پروردگارش را به یاد اورد و نماز بخواند .ارزش واقعی نماز چیست؟ 

نماز از اون جهت که عامل بازدارنده از بدیها و دعوت کننده به سوی خوبیهاست از ارزش و اهمیت زیادی برخورداره . البته نمازی که با حضور قلب باشه و با خلوص نیت تنها در جهت رضایت خدا نه رضایت بنده و خلق خدا.ارزش واقعی نماز چیست؟

الله سبحانه وتعالى مى فرماید: 

بقیه درادامه مطلب
(قد أفلح المؤمنون الذین هم فی صلاتهم خاشعون )(المؤمنون:1)

یعنى: بتحقیق نجات یافتند مؤمنان ، آنانى كه در نماز هایشان فروتنى كنند" از این آیت كریمه دانسته مى شود،كه آن مؤمنان نماز خوان كامیاب مىگردند ونجات مى یابند كه نماز هاى خودرا با هوش یعنى با فروتنى و گریه و زارى خاص از براى الله تعالى مى خوانند. از همین رو با شتاب نماز خواندن ,ركوع وسجده و قیام و جلسه را درست انجام ندادن براى قبول شدن نماز و سبب نجات گشتن آن ضررهاى جدیى را به بارمى آورد.ارزش واقعی نماز چیست؟ آن نمازى كه باشتاب خوانده شود و سنت هاىآن بجاى آورده نشود خود رسول الله (ص)در باره اش مى فرماید:

أذكر الموت فی صلاتك فإن الرجل أذا ذكر الموت فی صلاته لحی أن یحسن صلاته وصلى صلاة الرجل لا یظن أن یصلی صلاة غیرها وإیاك وكل أمر یتعذر منه" رواه الدیلمی وحسنه ابن حجر"

یعنى: هنگام نمازت مرگ را به یاد آور. به راستى كسى مرگ را در نماز به یاد آرد البته سزاوار این است كه نمازش را نیك بسازد. نمازت را مثل مردى بگذار كه گمان ندارد كه باز زنده بماند و دیگر بار نماز بخواند. از هر كارى كه عاقبت آن پشیمانى است خودرا نگاه دار.ارزش واقعی نماز چیست؟ 

منفعتهاى اخروى نماز

این منفعتها دو قسم مى باشند: 

1- بخشش گناهان 
2- نایل گردیدن به نعمتهاى فراوان وبى انتهاى الله سبحانه وتعالى.ارزش واقعی نماز چیست؟

اما قسم اول این منفعتها چنانى گفتیم بخشش گناهان است, كه در این موضوع رسول اكرم ( صلى الله علیه وسلم) مى فرماید: ( الصلوات الخمس والجمعة إلى الجمعة ورمضان إلى رمضان مكفرات لما بینهن إذا اجتنبت الكبائر) ( رواه مسلم) گذاریدن پنچ وقت نمازوازجمعه تا نماز جمعة دیگر و رمضان تا رمضان دیگر این همه جبران كننده هاى مى باشند, گناهان در بین اداى یك نماز تا اداى نماز دیگر یا بین رمضان یك سال تا رمضان سال دیگر محو و نیست مى سازند. به شرط این, كه گناهان كبیره, مثل قتل به ناحق, زنا وغیر صادر نكرده باشد.ارزش واقعی نماز چیست؟


طبقه بندی: احکام شرعی، 
برچسب ها: احکام، نماز، ارزش نماز،  
نوشته شده در تاریخ جمعه 29 اسفند 1393 توسط دلسوختگان غیبت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic